Брзи сендвич ролнички!

Брзо, лесно и неверојатно вкусно.Состојки:6 кришки тост леб6 ленти кашкавал6 ленти шунка3-4 јајцапрезла
Подготовка:Кришките леб растегнете ги со сукало. На секоја кришка леб ставете по една лента кашкавал а потоа внимателно свиткајте. Наместо шунка можете да користите и сланина, свински врат, по желба.
Ролните потопете ги прво во јајцата (во нив можете да додадте зачини по желба), а потоа во презла, па повторете ја постапката.Ролните пржете ги на врело масло од сите страни додека не порименат.Добар апетит.Состојки:6 кришки тост леб6 ленти кашкавал6 ленти шунка3-4 јајцапрезла
Подготовка:

Пронајдете не на следниве мрежи: