БРЗО И ЕФИКАСНО: Направете чај против вознемиреност и депресија

Loading...

Оваа чајна мешавина на неколку тревки се покажа како ефикасна кај нервните нарушувања, депресијата и вознемиреноста.Состојки:
Половина лажичка цветови од пелин
1 лажица цветови од глог
1 лажица цветови од камилица
1 лажица листови од седефче

Подготовка: Промешајте ги добро состојките (можете да земете и половина од пропишаното количество), па прелијте ги со половина литар зовриена вода. Пијте по три шолји чај на ден и тоа за време на оброкот.
Намена: Чајот помага кај појавите на депресија, вознемиреност и зголемена чувствителност.Состојки:
Половина лажичка цветови од пелин
1 лажица цветови од глог
1 лажица цветови од камилица

loading...
Loading...