БРЗО И КРЕАТИВНО: Направете велигденски јајца со светки!

Без многу труд и неред во кујната, овие светкави јајца ќе направат велигденската трпеза да изгледа преубаво.Потребно е: 
– Лепак 
– Четка за сликање
– Светки
– Јајца
Постапка: 
1. Премачкајте ги јајцата со тенок слој лепак. За премачкување користете четка за сликање.
2. Прелијте ги јајцата со светки
3. Оставете ги јајцата да се исушат (околу еден час)
4. Нанесете и преку светките тенок слој на лепак за да не испаѓаат светките од јајцата
5. Откако повторно ќе се исуши, украсете ја вашата корпа со светкави јајца. 
Напомена: На овој начин можете да украсите само пластични јајца за декорацијаПотребно е: 
– Лепак 
– Четка за сликање
– Светки
– Јајца
Постапка:&nbsp

Пронајдете не на следниве мрежи: