БРЗО И ЛЕСНО: Направете солена торта!

Направете солена торта!Состојки:
-1/2 пакување обланди
-500 гр. сирење
-1,5 дл. павлака
-200 гр. шунка
-3 јајца
-100 гр. кисели краставички
-200 гр. мајонез
-100 гр. кашкавал
Подготовка:
1.Сварените јајца и кашкавалот изрендајте ги на крупната страна од рендето. Киселите краставички исечете ги на коцки.
2.Сирењето и павлаката соединете ги.
3.Првиот лист од обландата премачкајте го со филот од сирење и павлака и прекријте го со половина од тенките парчина шунка.
3.Другиот лист обланда премачкајте го со филот од сирење и павлака, нанесете од шунката и јајцата.
4.Третиот лист исто така премачкајте го со филот, нанесете врз него од ренданите јајца и киселите краставички.
5.Врз четвртиот лист обланда кој сте го премачкале со филот нанесете од краставичките и шунката.
6.Петиот лист обланда премачкан со фил прекријте го со шунка.
7.Вака подготвенета торта премачкајте ја со мајонез, а врз него нанесете рендан кашкавал.Состојки:
-1/2 пакување обланди
-500 гр. сирење
-1,5 дл. павлака
-200 гр. шунка
-3 јајца

Пронајдете не на следниве мрежи: