Брзо и вкусно пециво готово за 20 минути

Многу вкусно и брзо полнето пециво, одличен избор за брза закускаСостојки:
Тесто:
300гр свежо сирење
8 лажици млеко
2 јајца
10 лажици масло
400гр брашно
100гр пченкарно брашно
1 прашок за пециво
сол по вкус
Фил:
Шунка и кашкавал (по своја желба можете да додадете и неоја друга состојка)
Замесете тесто од состојките и развлечете кора со средна дебелина. Кората исечете ја на коцки и на секоја коцка ставете по едно парче шунка и кашкавал а потоа тестото свиткајте го во ролна. Рабовите притиснете ги малку и така подготвени наредете го во тавче обложено со хартија за печење. Печете во претходно загреана релчна на 200-220 степени околу 10-15 минути.
Добар апетит.Состојки:
Тесто:
300гр свежо сирење
8 лажици млеко
2 јајца
10 лажици масл

Пронајдете не на следниве мрежи: