Бугарски светски шампион бил пронајден мртов во неговиот стан!

Милен Добрев почина на 35-годишна ворзаст. Тој бил пронајден мртов во неговиот стан во Пловдив. Нема траги на насилство, а причината за смртта сѐ уште не е позната.Добрев освои олимписко злато во категоријата до 94 килограми на Игрите во Атина во 2004-та година, а исто така, тој е светски шампион од Ванкувер во 2003-та година, како и двократен европски првак.
Кариерата ја завршил во 2008 година.Добрев освои олимписко злато во категоријата до 94 килограми на Игрите во Атина во 2004-та година, а исто така, тој е светски шампион од Ванкувер в

Пронајдете не на следниве мрежи: