Четири состојки плус пет минути и топлото чоколадо е на вашата маса

Четири состојки плус пет минути и топлото локоладо е на вашата маса Состојки:
1 шолја (250мл) млеко
2 лажички чисто какао (горко)
1 лажичка шеќер
¼ лажички густин
помешајте го какаото, шеќерот и густинот, многу полека додавајте ладно млеко. Зовријте и мешајте постојано, и гответе на тивок оган две минути цело време мешајќи за да не ви се залепи чоколадото за дното.
Чоколадата распоредете ја во две шолји и по желба со матена слатка павлака.Состојки:
1 шолја (250мл) млеко
2 лажички чисто какао (горко)
1 лажичка шеќер
¼ лажички густин
помеш

Пронајдете не на следниве мрежи: