Четири туристи доживеале ПЕКОЛ на плажа во Црна Гора!

Неверојатна сцена била видена во понеделникот околу пладне на плажа во Чањ каде В.Г со шест пријатели со боксови и клоци тргнал да се пресмета со четири туристи од Србија бидејќи не сакале да го поместат пешкирот.Како што било соопштено од полицијата, идентификувани и уапсени се В.Г и уште шест личности- Д.Р(33), М.Ј(55), В.Г(43) и З.Л (27) од Бар, Н.Г(46) и Х.Г(23) од Никшиќ, како и Љ.Г од Подгорица поради сомнеж дека започнале насилничко однесување на штета на државјаните на Србија Саша Рашиќ, А.Б, Л.Ч и малолетниот М.Б. Како што било соопштено од полицијата, идентификувани и уапсени се В.Г и уште шест личности- Д.Р(33), М.Ј(55), В.Г(43) и З.Л (27) од Бар, Н.Г(46) и

Пронајдете не на следниве мрежи: