Чизкејк во јагоди? О, да и превкусен е

На радување на многумина, сезоната на јагодите го зема својот залет, а изгледа дека секој десерт е поубав кога како состојка го има ова вкусно овошје.Овој пат ви предлагаме да направите чизкејк, но на малку поинаков начин.
Состојки:
Јагоди
225 гр несолено крем сирење
¼ шолја шеќер во прав
½ лажичка екстракт од ванила
¼ лажичка екстракт од бадеми
малку кафеав шеќер
Најпрво добро измијте ги јагодите, отсечете го горниот дел, потоа издлабете ја јагодата со лажичка. Направете така што ќе го измешате сирењето, екстрактот од ванила и бадем и шеќерот. Наполнете го готварскиот шприц и наполнете ги јагодите. Посипете со кафениот шеќер, оладете и служете.
Наздравје.Овој пат ви предлагаме да направите чизкејк, но на малку поинаков начин.
Состојки:
Јагоди
225 гр несолено

Пронајдете не на следниве мрежи: