Чоколаден колач без брашно и јајца подготвен за 5 минути!

Сакате брз но вкусен колач? Ништо полесно, тука сме за да ви ја исполниме таа желба!
 Состојки:
225гр темно чоколадо (70 % какао)
225мл слатка павлака
Малку сол
Какао
Подготовка:
Тавчето обложете го со хартија за печење. Растопете го чоколадото на тивок оган. Во друг сад загрејте ја слатката павлака. Кога павлаката добро ќе се загрее тргнете ја од оган и додадете малку сол. Додајте го чоколадото и какаото во слатката павлака и мешајте полека, се додека состојките не се соединат. Соединетата смеса префрлете ја  во подготвеното тавче, покријте со пластична фолија и добро оладете. Кога колачот ќе се олади подготвен е за послужување. Колачот можете да го украсите со мелени ореви, лешници, бадеми или едноставно прелијте го со растопено чоколадоСостојки:
225гр темно чоколадо (70 % какао)
225мл слатка павлака
Малку сол
Какао
П

Пронајдете не на следниве мрежи: