ЧОКОЛАДНА ЕКСПРЕС ТОРТА

Состојки:
   30г какао во прав   90г брашно   Малку сол   Прашок за печиво   20г шеќер   6 мали лажички билно масло   80мл млеко   ½ лажица екстракт од ванила
Подготовка:
Помешајте ги сувите состојки. Потоа додајте ги течностите и добро промешајте.Смесата ставете ја во мал калап за торта, а ако сакате поголема количина зголемете ја количината состојките пропорционално.Печете на 180 степени околу 12 до 15 минути.Ако сепак сакате малку да ја декорирате тортата, чоколадната глазура или растопениот еурокрем е секогаш ефектно решение.
Добар апетит!Состојки:
   30г какао во прав   90г брашно   Малку сол   Прашок

Пронајдете не на следниве мрежи: