Чоколадна торта од само ДВЕ состојки!

Да, ова е вистинска торта и потребни ви се само две состојки…Состојки:
– 6 јајца
– 300 г чоколадо
Подготовка:
Загрејте ја рерната на 170 степени. Стопете го чоколадото на пареа. Белките одвојте ги од жолчките. Измешајте ги жолчките во стопеното чоколадо, а потоа додадете полека и шлаг од белките. Матете лесно. Печете околу 35 минути.Состојки:
– 6 јајца
– 300 г чоколадо
Подготовка:
Загрејте ја рерната на 170 степе

Пронајдете не на следниве мрежи: