Дали би прифатиле цело богатство во замена за танц со стар милијардер?

Loading...

Венчавката, која се случи пред неколку дена во Виена, долго ќе ја паметат сите. Младата девојка Кети Шмиц (24), поранешна „Плејбој“ зајачица, се омажи за 57 години постариот милијардер од Австрија, Ричард Лагнер.„Освен разликата во години, се друго совршено се вклопува“ – изјави сопругата на милијардерот.
После гламурозната свадба се поставува прашањето: Дали младата зајачица, ќе застане на патот на скапите излегувања на нејзиниот нов сопруг?
Секоја година, Ричард „подмитува“ некоја богата личност да му биде придружба на Виенскиот оперски бал. Доколку танцот со него не ви звучи примамливо, сигурно ќе ви се допадне задолжителното излегување во трговски центар, каде милијардерот ги води своите придружнички да одберат што сакаат за себе.

Традицијата на Ричард е почната уште од 1991 година, кога им плати на Софија Лорен, Ракел Велч, Грејс Џонс, па дури и Сара, војвотката од Јорк.
Дел од неговата придружба беа и Памела Андерсон, Парис Хилтон, поранешната членка на „Спајс Грлс“ Гери Халивел и многу др.
Оваа година, за цифра за од 500 000 долари, на балот отиде со Ким Кардашијан.  „Освен разликата во години, се друго совршено се вклопува“ – изјави сопругата на милијардерот.
После гламурозната свадба се пос

loading...
Loading...