Детали за нападот во Менхетен

Детали за нападот во МенхетенЛицето кое управуваше со возилото со кое вчера беше изведен крвавиот напад во Њујорк, со месеци го планирало нападот и го извршил „во име“ на екстремистичката група Исламска држава, наведе заменик-комесарот на њујоршката полиција Џон Милер.
Тој наведе дека осомничениот Узбекистанец Сајфуло Сајпов, никогаш не бил предмет на истрага на локалната полиција или пак на ФБИ.
Стотици детективи цел ноќ работеа со цел да приберат докази, меѓу кои и видеа од околните безбедносни камери.
Во вчерашниот напад во Менхетен загинаа осум лица, а 11 се повредени. Напаѓачот е ранет од страна на полицијата.Лицето кое управуваше со возилото со кое вчера беше изведен крвавиот напад во Њујорк, со месеци го планирало нападот и го извршил „во име&ldq

Пронајдете не на следниве мрежи: