Детали за земјотресот кој ја стресе Македонија

Loading...

Земјотрес вчеравечер беше почувствуван во Македонија, поточно во Охрид.Потресот се случил синоќа во 21 часот и 22 минути, а бил со интензитет од 2,2 степени според Рихтер.
Епицентарот на земјотресот бил на 12 километри северо-источно од Охрид, на длабочина од 1 километар.
Овој потрес бил почувствуван од Албанија.Потресот се случил синоќа во 21 часот и 22 минути, а бил со интензитет од 2,2 степени според Рихтер.
Епицентарот на земјотресот бил на 12 к

loading...