Дибиров: „Се радувам за секоја победа на Македонија како да е моја“

Левото крило на Вардар и репрезентативецот на Русија, Тимур Дибиров од Катар порача дека се радува на секоја победа на македонската ракометна репрезентација, која со победите над Тунис и Иран го започна Мундијалот во Катар.„Се радувам за секоја победа на Македонија како да е моја. Им пишувам на моите клубски другари од Вардар и ги бодрам пред секој натпревар“, рече руското крило за селекција за која навива веднаш по неговата Русија.„Се радувам за секоја победа на Македонија како да е моја. Им пишувам на моите клубски другари од Вардар и ги бодрам пред секој натпревар&ldq

Пронајдете не на следниве мрежи: