ДОМАШЕН ПИНЏУР – Едноставен рецепт, а толку вкусен…Запишете го задолжително!

Едноставен а вкусен рецепт.Состојки:
4 кг пиперки за ајвар
2 кг излупени домати
½ главица лук
1 поголемо снопче магдонос
2 рамни лажици сол
4 лажици шеќер
250 мл масло
500 мл оцет
2 феферони
Начинот на подготовка погледнете го на следиот ЛИНКСостојки:
4 кг пиперки за ајвар
2 кг излупени домати
½ главица лук
1 поголемо снопче магдон

Пронајдете не на следниве мрежи: