ДОМАШНИ БОНБОНИ против болки во грло и кашлица – За деца и возрасни!

Домашни септолете бонбони против кашлица и болки во грлто, за деца и возрасниВо оваа доба насртинката и грипот се многу чести појави. За да ги ублажиме симптомите на болеста, навикнавме да користиме фармацевтски препарати. Нормално, сите тие бонбони против кашлање и болки во грлото делуваат, но нивниот состав е полн со хемикалиски компоненти кои не му се потребни на вашиот организам.

Вкусни септолете од природни состојки можете да си направите и самите во својот дом, многу едноставно. Ќе добиете безбедни, многу вкусни бонбони за грло кои одлично ја отстрануваат кашлицата и воспаленото грло. Идеален лек за вашите деца.
Погледнете го видеото како се подготвуваат овие чудесни бонбони, упатството е јасно:
 

 За подготовка е потребно:
1 чаша шеќер
½ чаша вода
1 супена лажица сок од лимон
½ лажичка ѓумбир во прав
¼ лажичка каранфилче во прав
Во оваа доба насртинката и грипот се многу чести појави. За да ги ублажиме симптомите на болеста, навикнавме да користиме фармацевтски препарати. Н

Пронајдете не на следниве мрежи: