Домашни Фереро Рошер бомбици- готови за половина час!

Најдобрите колачи најчесто се подготвуваат брзо и лесно, но без компромис со вкусот.Состојки:
100 гр лешник наполитанки
150 гр лешници
150 гр чоколадо за готвење
200 гр нутела
малку масло за јадење
Подготовка:
Здробете ги наполитанките, додадете ги сецканите лешници и нутелата и убаво сеодинете ја смесата и обликувајте точиња со големина на орев. Топчињата оставете ги во ладилник да се оладат.
Стопете го чоколадото со маслото на тивок оган, или на пареа. Топчињата прелијте ги со чоколадото. На крај врз секоја бомбица можете да наросите малку мелени лешници.Состојки:
100 гр лешник наполитанки
150 гр лешници
150 гр чоколадо за готвење
200 гр нутела

Пронајдете не на следниве мрежи: