Домашно какао за ПОДОБРО ПОМНЕЊЕ и намалување на крвниот притисок!

За домашно какао кое ќе ви помогне да се сконцентрирате, да го подобрите памтењето и да го намалите крвниот притисок, потребни ви се само 4 состојки.За да се стоплите а воедно и да си го сочувате здравјето во овие студени денови, еве какво какао може да му подготвите на целото семејство.
Состојки:
1 чаша бадемово млеко
1 кафена лажица какао во прав
2 кафени лажици рендано темно чоколадо
Мед по желба
Подготовка:
Стоплете го млекото, но не дозволувајте да зоврие. Додадете го медот и добро растопете го, а потоа додадете го и какаото.
По неколку минути мешање ставете го темното чоколадо и оставете течноста да зоврие.
Претурете во чаши и уживајте!За да се стоплите а воедно и да си го сочувате здравјето во овие студени денови, еве какво какао може да му подготвите на целото семејство.

Пронајдете не на следниве мрежи: