ДРАМА: Добила шлаканица бидејќи носела кусо здолниште

Гауахара Кан во финалето од шоуто „Raw star“ доби шлаканица од еден гледач. Како причина за неговата реакција, тој наведе дека водителката носела „прекратко здолниште за една муслиманка“.- Со оглед на тоа дека е муслиманка, таа не смее да носи кусо здолниште – изјавил напаѓачот Акила Малик.
Како што пренесуваатиндиските медиумиа, не е познато како Малик покрај 250 вработени во обезбедувањето дошол до водителката.
– Гаухара плачеше. Не знаеше што се случува – изјавил очевидец за „Хиндустан тајмс“.
По некое време, таа се смирила и се вратила да ја води емисијата. Погледнете го видеото:- Со оглед на тоа дека е муслиманка, таа не смее да носи кусо здолниште – изјавил напаѓачот Акила Малик.
Како што пренесуваатиндиските меди

Пронајдете не на следниве мрежи: