ДРАМА НА РОЛАН ГАРОС: Се сруши дел од стадионот!

Четвртфиналниот меч на Ролан Гарос меѓу Јапонецот Кеиј Нишикорија, и Французинот Жоа Вилфред Цонга, на кратко е прекинат поради тоа што лимената конструкција паднала врз публиката.За време на вториот сет дуваше силен ветер, што ја однесе лимената конструкција, поточно дел од неа која паднала врз гледачите.
За среќа никој не е потешко повреден, односно дел од навивачите завршиле со полесни повреди.
Мечот е прекинат за да се провери дали е безбедно да се продолжи. Прекинот не траеше предолго.
На повредените им беше укажана лекарска помош, а Нишикори и Цонга продолжија со мечот.За време на вториот сет дуваше силен ветер, што ја однесе лимената конструкција, поточно дел од неа која паднала врз гледачите.
За среќа ни

Пронајдете не на следниве мрежи: