Дуканова диета: Јадете колку сакате, само следете едно правило!

Loading...

Дукановата диета го освои светот. Благодарение на магичните зборови „Можете да јадете колку што сакате“ и ветувањата за брзо слабеење и долготрајно одржување на тежината, диетата на угледниот француски нутриционист д-р Пјер Дукан добива сè поголема популарност.Тврдењата дека Пенелопе Круз, Џенифер Лопез и Жизел Бундхен со помош на Дукановата диета ги симнале килограмите добиени во бременоста, како и гласините дека Кетрин Мидлтон и нејзината мајка пред кралската свадба ги обликувале своите тела со помош на оваа диета, придонесоа режимот на исхрана препорачан од Дукан да стане апсолутен светски хит.
Почитајте што претставува оваа диета и за нејзината ефикасност на najadise.mkТврдењата дека Пенелопе Круз, Џенифер Лопез и Жизел Бундхен со помош на Дукановата диета ги симнале килограмите добиени во бременоста, како и гласи

loading...
Loading...