Едно лице загинато а девет повредени во крвав напад во Полска

Најмалку едно лице загина, а други девет се повредени  попладнево кога засега неидентификуван маж вооружен со нож нападнал купувачи во една продавница во градот Сталова Воља во југоисточниот дел на Полска.Иако официјално не е соопштен идентитетот на напаѓачот, Спутник јавува дека се работи 27-годишен маж кој живее во тој град, Конрад К..
Повеќето од повредените се здобиле со исекотини.
Сведоци се обиделе да го запрат насилникот.Иако официјално не е соопштен идентитетот на напаѓачот, Спутник јавува дека се работи 27-годишен маж кој живее во тој град, Конрад К..
Пове

Пронајдете не на следниве мрежи: