Едноставно решение за испукани пети!

Loading...

Ни дојде летото, а со него и маката, како да се ослободиме од испуканите пети и стапала, а да не даваме многу пари на педикир.За со самодоверба да ги прошетате најновите сандали, без грижа дали ви се испукани петите и стапалата, потребна ви е само сода бикарбона.
Се што ви е потребно се три лажици сода бикарбона и 4-5 литри вода. Содата растворете ја вотопла вода, потопете ги стапалата и дрѓете 15-20 минути.
Потоа стапалата истријте ги со камен за пети, намачкајте ги со хранлива крема, облечете памучни чорапи, и седете така додека не се впие кремата.
Повторувајте ја постапката една недела и ќе ги видите резултатите.За со самодоверба да ги прошетате најновите сандали, без грижа дали ви се испукани петите и стапалата, потребна ви е само сода бикарбона.
С

loading...