ЕГЗОТИЧНО и ЕДНОСТАВНО! Полнет сладок компир!

Подгответе го овој необичен и превкусен оброк!Варете киноа во бистра супа од зеленчук на тивок оган 15 минути додека не омекне.
На масло кратко пропржете ситно сецкан кромид, па додадете лук. Помешајте со киноа.
Додадете очадев нарен грав, варена пченка, кумин, црвена пиперка, сок од лимета, мед, сол и бибер.
Се добро промешајте и исполнете ги половините од компирите. Наросете изрендано сирење и пармезан и печете во рерна додека не се растопи.Варете киноа во бистра супа од зеленчук на тивок оган 15 минути додека не омекне.
На масло кратко пропржете ситно сецкан кромид, па додадет

Пронајдете не на следниве мрежи: