Еве како да сварите ШПАГЕТИ во ТАВЧЕ: Да, убаво прочитавте!

Oвој чичко стави половина килограм шпагети во тавче и ги прели со сосема малку ладна вода. Верувале или не резултатот испадна фантастичен! Погледнете што направи тој, па направете и самите.Сите ние сме научени дека за да се подготват шпагети, потребно е прво во длабоко тенџере да се зоврие вода, па потоа да ги додадеме шпагетите. Но, тоа е погрешно. Ако сакате да ги сварите брзо и да не ви се залепат, постапката е малку поинаква.
Тенџерето заменете го со тава во која прво ќе ги додадете шпагетите, па потоа полека ќе долевате вода, додека не ги покриете.
Вклучете го шпоретот на тивок оган и оставете ги додека зоврие водата. Потоа исклучете го шпоретот и извадете ги шпагетите.
Погледнете ја целата постапка во видеото:

Сите ние сме научени дека за да се подготват шпагети, потребно е прво во длабоко тенџере да се зоврие вода, па потоа да ги додадеме шпагетите. Но,

Пронајдете не на следниве мрежи: