Еве во колку часот ќе играме против Словенија во недела!

Осминафиналниот меч против Словенија во недела ќе започне во 16.30 часот, објавија организаторите на овој светски шампионат, пренесуваЕКИПА.Првичниот план беше дуелот меѓу второпласираната селекција од нашата група и третопласираниот национален тим од групата А да се игра од 19 часот, но во последен момент беше направена рокада, па Македонија ќе ја отвори програмата во салата „Али Бин Хамад Ал Атијах“, каде Македонија победи на трите натпревари што досега ги одигра.Првичниот план беше дуелот меѓу второпласираната селекција од нашата група и третопласираниот национален тим од групата А да се игра од 19 часот, н

Пронајдете не на следниве мрежи: