Фантастично јадење во кое ќе се вљубите после првиот залак

Едноставно неодоливо, одлична идеја за утрешниот ручекСостојки:
4 пилешки батаци и карабатаци
450гр кисела павлака
3 лажици сенф
4 чешниња лук
100мл маслиново масло
Малку  вегета
Сол и  бибер
3-4 компири
Подготовка:
Напрво тргнете ја кожата од месото. Измешајте ги  павлаката и сенфот, зачините и  ренданиот лук и  убаво промешајте.
Месото  додадете го  во  сосот и  наредете го  во намастено тавче. Со  преостанатата смеса прелијте го месото и  распоредете го  компирот  исецкан на коцки. Прекријте со фолија и  печете во  загреана рерна на 200 степени околу 50 минути. Тргнете ја фолијата и печете уште 10 минути.
НаздравјеСостојки:
4 пилешки батаци и карабатаци
450гр кисела павлака
3 лажици сенф
4 чешниња лук
1

Пронајдете не на следниве мрежи: