Феноменално домашно тоблероне готово за 15 минути

Брзо и вкусноСостојки:
250гр
3 јајца
300гр шеќер
200гр чоколадо
2 лажици какао
100гр пржен сусам
100гр пржени несолени кикирики
200гр мелени бисквити
100гр чоколадо за прелив
неколку капки масло
Подготовка:
Загрејте го маргаринот и почекајте да се стопи. Јајцата и шеќерот измешајте ги и додадете ги во маргаринот
Гответе додека шеќерот не се стопи, додадете го какаото, чоколадото, полека, мешајќи додадете ги кикириките, бисквитите и сусамот. Тавчето или калапот намачкајте го со неколку капки масло и сипете ја топлата смеса. Почекајте да се стегне, па ставете го чоколадниот прелив. Потоа исечете на парчиња и послужете.Состојки:
250гр
3 јајца
300гр шеќер
200гр чоколадо
2 лажици какао
100гр пржен суса

Пронајдете не на следниве мрежи: