ФЕНОМЕНАЛНО ДОМАШНО ТОБЛЕРОНЕ – Готово за 15 минути!

Направете си тоблероне дома…Состојки:
1 маргарин од 250 гр
3 јајца
300 гр шеќер
200 гр чоколадо
2 лажици како во прав
100 гр пржен сусам
100 гр сецкани пржени несолени кикирики
200 гр мелен кекс
100 гр чоколадо за глазура
неколку капки масло
1. Загрејте го маргаринот и почекајте да се стопи
2. Јајцето и шеќерот измешајте го и додадете ги во маргаринот.
3. мешајте додека шеќерот не се стопи, додадете го какаото, чоколадото, полека мешајте додадете ги кикириките, кексот и сусамот.
4. Во сад кој ќе ви одговара ставете неколку капки масло и истурете ја топлата смеса во него. Почекајте смесата да се стврдне, па ставете ја чоколадната глазура. Исечете потоа на парченца и послужете со кафе или чај. Состојки:
1 маргарин од 250 гр
3 јајца
300 гр шеќер
200 гр чоколадо
2 лажици како во прав
100 гр пр

Пронајдете не на следниве мрежи: