ФИБА ја знае најголемата моќ на Македонците: Забрането коментирање на видеото од мечот со Црна Гора

Официјалниот канал на ФИБА на „Youtube“ стави забрана за објава на коментари на видеото од мечот со Црна Гора.Македонските фанови се револтирани од потегот што не се дадоа поени за нашата селекција, откако репрезентативецот на Црна Гора јасно се виде дека ги допре мрежичките на обрачот во последните секунди од мечот, при наш обид за постигнување на поени.
Имено, она што е најчудно, на самиот крај на видеото, воопшто го нема нашиот последен напад, спорниот момент, туку истиот е премонтиран, па од последните поени на Рајс, „монтажерот“ го продолжил со непостоечкиот шут на Црногорците.
Извор: kurir.mkМакедонските фанови се револтирани од потегот што не се дадоа поени за нашата селекција, откако репрезентативецот на Ц

Пронајдете не на следниве мрежи: