Филип Петров: Во Букурешт без бело знаме

Играчот на македонскиот фудбалски шампион Вардар, за официјалниот сајт на овој клуб вели дека тимот на Вардар има свои адути кои ќе се обиде да ги искористи.
„Одиме во Букурешт да се надигруваме со свои желби, без бело знаме. Имаме ние свои адути, затоа и фудбалот е интересен како игра. Секој има своја шанса а се надевам дека ние ќе ја искористиме нашата“ изјави Петров.
Вардарци ќе ги очекува вистински пекол на „Националната арена“, веќе 25 000 влезници се продадени 25 000 влезници, а самата арена е со капацитет од 55 000 места.
Натпреварот се игра утре со почеток од 19-45 часот во Букурешт, натпреварот ќе го судат чешки судии предводени од главниот арбитар Прихода.
Изјава/Фото: fkvardar.mkИграчот на македонскиот фудбалски шампион Вардар, за официјалниот сајт на овој клуб вели дека тимот на Вардар има свои

Пронајдете не на следниве мрежи: