Фини рафаело топчиња!

Лесни за подготовка, а сепак превкусниСостојки:
½ литар млеко
4 лажици густин
2 пакетчиња ванила шеќер
2 шолји шеќер
125 гр маргарин
25 гр кокос
Подготовка:
Густинот разредете го во малку млеко, а останатото млеко ставете го на оган со шеќерот и ванила шеќерот. Кога ќе зоврие додадете го густинот и варете уште малку.
Изматете го маргаринот пенесто и додадете го во изладената смеса заедно со кокосот. Измешајте убаво и обликувајте топчиња, а по сопствен избор можете да додадете и по еден лешник во секое топче и извалкајте ги во кокос. Ставете ги во ладилник да се стегнат малку. Наздравје.Состојки:
½ литар млеко
4 лажици густин
2 пакетчиња ванила шеќер
2 шолји шеќер
125

Пронајдете не на следниве мрежи: