Фото: Атланта пренесе за големата победа на Перо Антиќ!!!

НБА тимот Атланта преку својот официјален фан пејџ на „Facebook“ пренесе дека нејзиниот интернационалец, Перо Антиќ го добил натпреварот против селекцијата на Србија на Евробаскетот во Словенија.„Перо Антиќ забележа 16 поени на мечот со Србија на ЕвроБаскетот каде Македонската селекција забележа победа со 89-75“ стои во објавата на Атланта.
Фан пејџот на Фејсбук на Атланта Хоукс брои околу 360 000 фанови.„Перо Антиќ забележа 16 поени на мечот со Србија на ЕвроБаскетот каде Македонската селекција забележа победа со

Пронајдете не на следниве мрежи: