Фото: Македонски кошаркарски меч со неверојатен резултат!

Младиот кошаркарски тим Колибри од Охрид забележа победа против врсниците од Кичево со верувале или не 62:0.Тоа што го направија Колибрите во „Билјанини Извори“ против Кичево слободно може да конкурира за рубриката „верувале или не“ бидејќи во кошарка речиси е невозможно да се победи без примен кош.
На крајот резултатот гласеше 62:0, а домашните погодуваа без грешка, додека гостите не успеаја да постигнат ниту еден кош.
Извор. ohridnews.comТоа што го направија Колибрите во „Билјанини Извори“ против Кичево слободно може да конкурира за рубриката „верувале или не&ldquo

Пронајдете не на следниве мрежи: