Фото: Македонските фанови се собраа во фан зоната

Коментаторот на ТВ Сител известува за случувањата на Европското Првенство во Словенија, па така тој објави и една фотографија каде се гледа како се собираат нашите фанови во македонската фан зона.Македонските кошаркари денес првиот меч во рамките од Европското Првенство го играат против селекцијата на Црна Гора со почеток од 17,45 часот.
Извор/Фото: kurir.mkМакедонските кошаркари денес првиот меч во рамките од Европското Првенство го играат против селекцијата на Црна Гора с

Пронајдете не на следниве мрежи: