Фото: Огнен Амиџиќ со порака до Антиќ: Мораше послабо да играш, за да победевме ние!

Популарниот српски водител и пејач на групата на групата Фламингоси, Огнен Амиџиќ, се пошегува на својот Твитер профил за капитенот на македонската кошаркарска репрезентација, Перо Антиќ.Тој му испрати порака дека требал послабо да игра, за да може српскиот тим да извојуваат победа.Тој му испрати порака дека требал послабо да игра, за да може српскиот тим да извојуваат победа.

Пронајдете не на следниве мрежи: