Фото: Перо Антиќ ја поздрави македонската фалангата во Денвер

Македонски навивачи имаше синоќа и во Денвер, Колорадо, во „Пепси центар“, а неколку македонски навивачи дојдоа да навиваат за Перо Антиќ и Атланта хоукс против Нагетс. Антиќ одигра 20 минути, најмногу досега сезонава, постигна 7 поени, а истакна дека е задоволен што „фалангата“ беше и во Денвер да му даде подршка.
„Продожи подршката и од фалангата, стационирана во Денвер. Фала ви на сите, многу значи.“, преку својот Твитер профил се заблагодари македонскиот репрезентативец и прв наш кошаркар во НБА лигата.Антиќ одигра 20 минути, најмногу досега сезонава, постигна 7 поени, а истакна дека е задоволен што „фалангата“ беше и во Денвер да му д

Пронајдете не на следниве мрежи: