Георгиевски: „Не бевме сјајни, но ја исполнивме целта“

Македонија славеше против Иран со 33:31 и покрај големите очекувања, а и самите ракометари се свесни дека не одиграле на потребното ниво, но на крајот најважни им се двата бода и победата.-Јасно ни е дека не бевме на вчерашното ниво и дека не бевме оваа репрезентација која сите од нас ја очекуваат. Но најважно е што сме свесни дека го потценивме противникот и влеговме лошо во натпреварот. Сега имаме слободен ден и можност да се опоравиме по напорите на првите два меча во два дена и со свежи сили да се обидеме да ја добиеме Босна и Херцеговина, рече Гоце Георгиевски.
Преземено од lazarovkiril7.com-Јасно ни е дека не бевме на вчерашното ниво и дека не бевме оваа репрезентација која сите од нас ја очекуваат. Но најважно е што сме свесни дека г

Пронајдете не на следниве мрежи: