Гладни сте? Направете си солени мафини!

Ако сте гладни, а немате идеја што да подготвите за вас и вашето семејство, еве еден предлог. Брз, лесен и здрав рецепт за солени мафини.Состојки:
4 јајца
2 белки од јајца
сирење
зеленчук или месо по желба
Подготовка:
Згрејте ја рерната на 200 степени, а на страна подготвувајте ги состојките. Калапите за мафини намачкајте ги со масло за готвење.
Зеленчукот или месото исецкајте го и ставете го во калапите.
Измиксајте цели јајца и додадете уште две белки и зачинете ја добиената смес а по желба. Прелијте ја преку секој калап.
Печете 10-15 минути и вашите мафини се готови. Пријатно јадење!Состојки:
4 јајца
2 белки од јајца
сирење
зеленчук или месо по желба
Подготовка:

Пронајдете не на следниве мрежи: