„ГОЛЕМИОТ“ ПО ГАСОЛ: На македонски јазик ги поздрави Македонците на „Фејсбук“

Големата НБА ѕвезда По Гасол на мошне иновативен начин ги поздрави сите македонски фанови на македонската кошаркарска репрезентација, каде вели дека со неговата фондација ќе овозможи македонски фанови да патуваат во Лос Анџелес и да се „натпреваруваат“ со него.33 годишниот шпанец, прославениот НБА кошаркар, По Гасол, на својот фејсбук профил објави мошне интересна објава, во која тој вели…

„Здраво, Се надевам дека моите пријатели во Македонија се добри! Ние сме возбудени што ќе им понудиме на македонските фанови шанса да освојат патување во Лос Анџелес да играат со Марк и со мене. Со само мала донација на „Гасол фондацијата“ вие ќе ја имате одличната можност за ова патување! Влезете на https://www.prizeo.com/gasolskjw. Се надевам дека ќе се видиме во ЛА! Ви благодарам!“ гласеше објавата на прославениот НБА кошаркар По Гасол.33 годишниот шпанец, прославениот НБА кошаркар, По Гасол, на својот фејсбук профил објави мошне интересна објава, во к

Пронајдете не на следниве мрежи: