„Honda“ на Јутуб ја објави својата досега најоригинална реклама!

Најавувајќи го излегувањето на најновиот модел на пазарот- 2015 Civic Tupe R автомобилот,  создавачите на Хонда се потрудиле виралната кампања да биде забележана. И успеале во тоа…Во петокот на Јутуб ја објавија рекламата „The Other Side“, дело кое е направено на досега невиден технички начин.
Интерактивниот видео запис може да се погледне само на официјалната YouTube страница на Honda, а тој во себе содржи и две паралелни приказни – една за “регуларната” Honda Civic која еден татко ја користи за да ги земе своите деца од училиште и да ги однесе на маскенбал, и друга во која гледаме еден татко зад воланот на еден Civic Type R во текот на една кражба на артефакти од еден музеј.
Гледачите можат да уживаат во мирниот и идиличен дневен видео запис, меѓутоа во секој момент од видео записот, при притиснување на тастерот “R” на вашата тастатура, станувате сведок на “мрачната” страна на Honda Civic Type R.
Новата Honda Civic Type R ќе се појави на пазарот во 2015-та година, а под хаубата ќе поседува 2.0-литарски четирицилиндерски мотор кој ослободува 280 КС (206 kW), агресивна линија и “+R” тастер на воланот кој дозволува поголема моќ и чувствителност на воланот.
За да го погледнете интерактивниот видео запис на Honda, “The Other Side”, кликнете тукаВо петокот на Јутуб ја објавија рекламата „The Other Side“, дело кое е направено на досега невиден технички начин.
Интерактивни

Пронајдете не на следниве мрежи: