ХОРОР: Напаѓачи со ножеви касапеле луѓе на железничка станица!

Двајца напаѓачи кои биле наоружани со ножеви, напаѓале луѓе на железничката станица во јужна Кина и притоа раниле девет лица.Кинеските власти соопштија дека полицијата пукала и убила еден од осомничените.
АП пренесува дека полицијата од градот Гуангжу извести дека е уапсено второто осомничено лице.

Полицијата наведе дека истрагата сѐ уште е во тек и дека мотивот за нападот не е утврден.
Да потестиме, во сличен напад пред година дена, на железничката станица Кунминг, биле убиени 29 лица.Кинеските власти соопштија дека полицијата пукала и убила еден од осомничените.
АП пренесува дека полицијата од градот Гуангжу извести дека

Пронајдете не на следниве мрежи: