ХРОНИЧНО УМОРНИ? ОВА Е ВИСТИНСКИОТ РЕЦЕПТ ЗА ВАС!

Поради задржувањето на токсините во организмот, постојано сме уморни и имаме проблеми со циркулацијата. Со цел токсините да не се задржуваат во организмот, потребно е повремено да го „исчистиме“. Се што ви треба е лук и црно домашно вино. Овој лековит пијалок ја чисти крвта, го отстранува вишокот на маснотии од организмот и го забрзува метаболизмот.
Состојки:

12 чешниња лук
½ литар црвено вино ( по можност домашно)

Подготовка:
Исчистете го лукот, исечкајте го на четвртини и ставете го во стаклен сад. Дададете го виното и добро затворете го садот (шишето).Садот чувајте го две недели на светло (сончево) место. Секојдневно протресувајте го за да се измешаат состојките.По две недели, процедете ја смесата и ставете ја  во ново стаклено шише.Конзумирајте по една кафена лажичка, три пати дневно во период од еден месец.
Забелешка:
Ова е јак пијалaк за јакнење на крвта и чистење на организмот, па поради тоа конзумирајте го со пауза од 6 месеци помеѓу два третмана.Овој лековит пијалок ја чисти крвта, го отстранува вишокот на маснотии од организмот и го забрзува метаболизмот.
Состојки:

Пронајдете не на следниве мрежи: