Хрватските кошаркари буквално претепани: Еден со потрес на мозок, друг без заби…

Хрватска денеска ја совлада Аргентина на Светското првенство во кошарка, но хрватските медиуми јавуваат дека дел од нивните кошаркари се повредени од грубите Аргентинци.Најсериозни повреди имаат Дарио Шариќ и натурализираниот Оливие Лафајет. Првиот добил лакт во пределот на устата и останал без шест заби, а Лафајет доживеал потрес на мозокот. Дарио ќе биде подготвен за утрешниот дуел против Сенегали најверојатн, но Лафајет  ќе го пропушти дуелот од третото коло.Најсериозни повреди имаат Дарио Шариќ и натурализираниот Оливие Лафајет. Првиот добил лакт во пределот на устата и останал без шест заби, а Лафајет

Пронајдете не на следниве мрежи: