Идеја за ручек: Тиквички со сирење

Направете вкусен, а лесен ручек…Состојки:
4 тиквички
1 јајце
65г рендан пармезан
1 чешне лук
100г моцарела
65г чедар
Сол
Бибер
Подготовка:
Тиквичките изрендајте ги со кората. Додадете им јајце, пармезан и зачини и добро измешајте додека не се соединат состојките. Ставете ја смесата во чиста крпа, па стиснете за да излезе вишокот на течност. Ставете ја смесата на хартија за печење, и печете во загреана рерна на 220 степени, околу 40 минути. На крајот додадете изрендана моцарела и чедар, па запечете уште 10 минути.Состојки:
4 тиквички
1 јајце
65г рендан пармезан
1 чешне лук
100г моцарела
65г чед

Пронајдете не на следниве мрежи: