Идентификувани се вкупно 65 тела од жртвите на урнатиот MH17!

Уште 42 жртви се идентификувани од местото на падот на авионот на Малезија ерлајнс, каде што операцијата за собирање на посмртни остатоци е запрена поради конфликтот помеѓу украинската војска и проруските сили.„Холандските форензичари идентификувале 65 жртви од малезискиот патнички авион, кој е урнат во источна Украина“, соопшти холандската влада.
Идентификувани се уште 42 жртви.
„Од тие жртви, 21 се Холанѓани, а 21 се од други националности. Државјанството на останатите жртви не е откриено на барање на амбасадите од нивните земји“, соопшти холандското Министерство за правда.„Холандските форензичари идентификувале 65 жртви од малезискиот патнички авион, кој е урнат во источна Украина“, соопшти холандската вл

Пронајдете не на следниве мрежи: