Илиевски по инфузијата подготвен за Хрватска

Во вечерашната пресметка Македонија и Хрватска влегуваат израмнети на табелата, со по една победа и еден пораз.Македонија славеше против Холандија, Хрватска против Словенија, а двете селекции загубија од Грција, еден од претедентите за највисок пласман.
За вечерашниот меч „Коцкестите“ имаат проблем бидејќи нема да играат Бојан Богдановиќ и Марко Томас, а неизвесен е Лука Жориќ.
Во нашиот табор нема такви проблеми. Сите играчи се на број, а ќе игра и Владо Илиевски, кој по мечот со Холандија завршил на инфузија. Тој два дена не се чувствува добро, против Грција играше со температура, но речиси сигурно ќе игра и против Хрватска.Македонија славеше против Холандија, Хрватска против Словенија, а двете селекции загубија од Грција, еден од претедентите за највисок пласман.

Пронајдете не на следниве мрежи: