Илиевски: Штета, судијата не одлучи така како што виде…

Македонскиот кошаркарски репрезентативец Владо Илиевски е разочаран од одлуките на судиите на мечот против Црна Гора.„Ако обрачот навистина е потегнат, судијата нема што да размислува. Штета, тој не одлучи така како што виде. Мислам дека најмладиот судија од тројцата почна да се распрашува што и како. На видеото убаво се гледа дека Бјелица ја повлекува мрежичката. Освен тоа, еден од судиите покажа дека кошот важи. Малку нечесно, тоа е благ збор…“ беше дел од изјавата на македонскиот плејмејкер по мечот со Црна Гора.
Извор/Фото: derbi.mk„Ако обрачот навистина е потегнат, судијата нема што да размислува. Штета, тој не одлучи така како што виде. Мис

Пронајдете не на следниве мрежи: